فرودگاه رشت

معرفی فرودگاه رشت

 

فرودگاه سردار جنگل تنها فرودگاه استان گیلان می باشد که در سال 1348 بنا شد. فرودگاه در 7 کیلومتری جاده رشت به انزلی وحدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندر انزلی واقع گردیده است. مساحت کل فرودگاه 220 هکتارو ارتفاع آن 40 پا پایین تر از آبهای دریای آزاد می باشد و به سیستمهای کمک ناوبری دقیق وارتباطی با 7 طرح تقرب مجهز میباشد.

فرودگاهها یکی از بخشهای مهم و حساس اقتصادی و به عنوان موتور رشد و توسعه  اقتصادی هر محل، منطقه و کشور خود محسوب می شوند.

فرودگاه سردار جنگل دارای ویژگی های است که کمتر فرودگاهی در کشور از آن برخوردار است و این فرصت مغتنمی برای آن خواهد بود. از جمله:

 * قرارگرفتن فرودگاه در مسیر کریدور نوستراک که شرق آسیا را به اروپا پیوند می زند.

 * وجود گل و گیاه و محصولات کشاورزی در استان و طرح صادرات آنها به کشورهای حاشیه خلیج فارس، اروپا و آسیای میانه

 * وجود جاذبه های منحصر به فرد طبیعی و طبیعت بکر و دست نخورده خدادادی که استان گیلان را به عنوان تابلویی بی نظیر و بی بدیل چهره آرائی  نموده است.

 * با وجود گستردگی جمعیتی و جغرافیایی استان گیلان، تنها فرودگاه سردار جنگل رشت باید پاسخگوی همه نیازها و درخواست های استانی باشد.

 * تعامل بسیار خوب فرودگاه با حوزه گردشگری استان می تواند به جذب گردشگر و جلب سرمایه گزار( چه داخلی و چه خارجی) کمک شایانی نماید.

 * وجود منطقه بزرگ آزاد تجاری – صنعتی بندر انزلی و همجواری آن با فرودگاه که این امر در نوع خود کم نظیر می باشد.

حضور شرکتهای معروف در فرودگاه رشت می تواند سرمایه گزاران را برای سرمایه گزاری ترغیب نماید که بدون تردید این روند هم برای شرکت فرودگاههای کشور و هم استان گیلان ارزش افزوده خواهد داشت.

 

 

منبع: وبسایت رسمی فرودگاه رشت